Домашняя

Украина, 

доставка птицы,

Меню сайта
Категории раздела
Законодательство [5]
Ветеринария [8]
Кормление [4]
Содержание цыплят [17]
Управление ростом [9]
Идеи для своего хозяйства [4]
Инновации в птицеводстве [1]
Инкубация, племенное дело [1]
Поиск
Форма входа
Статистика
 
птица
г.Харьков
цыплят, яиц
 


Статьи

Главная » Статьи » Законодательство

Пояснювальна записка ЗУ від 22.10.09 №1665-VI “Про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІ "Прикінцеві положення" Закону України 771/97-ВР



ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА



до проекту Закону України "Про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою)”



1. Обґрунтування необхідності прийняття акта



Відповідно до частини першої статті 35 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" забороняється реалізація та обіг необробленого молока та сиру домашнього  виробництва, а також туш або частин туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропродовольчих ринках.


Згідно частини другої статті 33 цього Закону забороняється здійснювати забій парнокопитних та інших копитних, а також забій свійської птиці та кролів в обсягах, що перевищують 5 голів на день, не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл і зареєстрована ветеринарною службою.


Прикінцевими положеннями Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" передбачено набуття чинності вищезазначеними нормами з 1 січня 2010 року.


Включення даних законодавчих норм до відповідного Закону було обумовлено міжнародними зобов‘язаннями України. Натомість, Кабінетом Міністрів України не було здійснено необхідних заходів для відносно «безболісного» впровадження цих вимог.


З початку 2010 року селяни, що мають велику рогату худобу, можуть бути поставлені у надзвичайно важкі умови збуту продукції власного виробництва. Адже, впровадження заборони реалізації на ринках власноруч забитої худоби та виготовлених у приватному господарстві молочних продуктів змусить селян за копійки продавати молоко перекупщикам, возити худобу в інші села, що призведе до згортання виробництва окремої продукції тваринництва.


Держава до цього часу не забезпечила наявність мережі боєнь, забійно-санітарних пунктів, пунктів закупівлі молока та молочних продуктів.


Враховуючи те, що на сьогодні близько 70 відсотків корів перебувають у господарствах населення і ними виробляється біля 80 відсотків молока, у більшості селах відсутні бойні, які мають експлуатаційний дозвіл і зареєстровані ветеринарною службою, вбачається за доцільне відкласти заборону продажу на ринках молока та сирів домашнього виробництва та туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою щонайменше на 5 років. 



2. Цілі і завдання прийняття акта



Проект Закону підготовлено з метою відкладання терміну введення заборони реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою до 1 січня 2015 року.



3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта



Законопроектом передбачається внести зміну до пункту 1 розділу ХІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", відповідно до якої частина друга  статті  33  та  частина  першої  статті  35 цього Закону набиратимуть чинності не з 1 січня 2010, а з 1 січня 2015 року.


Разом із цим, Кабінету Міністрів України пропонується доручити у трьохмісячний термін розробити та затвердити державну програму утворення та відкриття пунктів закупівлі молока та боєнь (забійно-санітарних пунктів) тварин, що утримуються в господарствах населення, а також щорічно передбачати фінансування заходів відповідної програми у проекті державного бюджету.


 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання



Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, закони України «Про  безпечність та якість харчових продуктів», «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання  неякісної та небезпечної продукції», «Про захист прав споживачів», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб».


Для реалізації положень запропонованого законопроекту не має потреби вносити зміни до інших законодавчих актів.



5. Фінансово-економічне обґрунтування



Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету України.



6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта



Прийняття Закону забезпечить право селян реалізовувати власну сільськогосподарську продукцію на агропродовольчих ринках після 1 січня 2010 року, дозволить уникнути скорочення поголів’я корів та іншої худоби.






Народний депутат України                                             М.В.Присяжнюк





Зв'язані документи:



- Закон України про внесення зміни до п.1 р.XI "Прикінцеві положення" Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів"



- Порівняльна таблиця ЗУ від 22.10.09р. №1665-VI "Про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІ "Прикінцеві положення" Закону України 771/97-ВР



- Висновок ЗУ від 22.10.09р. №1665-VI "Про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІ "Прикінцеві положення" Закону України 771/97-ВР

Категория: Законодательство | Добавил: ptica
Просмотров: 2503 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]




 

 © 2009 Домашняя птица. Украина, г. Харьков,    e-mail: dom-ptica@yandex.ua

  доставка птицы, выращивание, содержание и реализация цыплят, комбикормов                                         Сайт управляется системой uCoz